23.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

İzmir’deki En İyi Kahveciler

Gastroİzmir'deki En İyi Kahveciler
Okuma Süresi: 2 dakika


Bi’Kahve? Demeye Doyamayanlar için İzmir’in En İyi Kahvecileri


Tam da havalar böyle güzel ısınmışken arkadaşlarımla oturayım da bir sohbet edeyim, vakit geçireyim diyenler… Güzel bir sohbetin kahvesi eksik olur mu? Kahve severlerin meraklarını giderecek, mis kokan çekirdekleriyle sizi alıp bambaşka bir yere götürecek İzmir kahvecilerini sizin için derledik. İzmir’de en iyi kahveyi nerede içerim diyenler için işte İzmir’in en iyi kahvecileri…

Bu mola belki çok kısa olmayabilir: Two Cups Coffee & Roastery


Dünyanın her noktasından gelen nefis lezzetli kahvelerinin yanında yemelere doyamayacağınız tatlılar ve kurabiyeler de mevcut. Bütün ürünlerin ev yapımı olduğunu ve taze taze size sunulduğunu düşünün. İşte tam da burası! Alsancak’ın en kalabalık caddesi olan Kıbrıs Şehitler Caddesi’nde bulunan bu mekânda kısa bir mola vermek isterseniz molanızın o kadar da kısa kalamayacağını söylemek isteriz.

Adres: Alsancak Mahallesi, Kıbrıs Şehitleri Cd. No:179 D: Z1, 35220 Konak/İzmir

Gerçek kahve severlerin müdavimi olduğu yer: Uggla Coffee


Bostanlı sahilinde bulunan Uggla Coffee, gerçek kahve tadını sevenlerin mekânı. Sade kahve, sütlü kahve, aromalı kahve ve daha fazlası. Bu mekânda o kadar çeşit var ki damak tadınıza uygun en iyi kahveyi bulmakta zorlanabilirsiniz. Taze çekilmiş ve demlenmiş çok lezzetli kahvelerin yanında aynı zamanda birçok tatlı çeşidi de mevcut. Üstelik bu tatlıların ev yapımı olduğunu da söylemeden geçmemek gerek…

Adres: Bostanlı, Cemal Gürsel Cad. 470-1 C, 35590 Karşıyaka/İzmir

Kahveye duyulan özel ilgi: Poka Coffee Roasters


Bu mekân kahve içmeyi sevdiği kadar kahveye ayrıca özel ilgi duyanların mekânı. Mis gibi kokusuyla taptaze demlenmiş kahvenizi yudumlarken içerde bulunan kahve ile ilgili kitapları okuyabilirsiniz. Kahvenin renginin ve berraklığının iyice belli olması için cam bardakta sunulan filtre kahvenin lezzetinin yanında menüdeki vegan ve sağlıklı ürünlere de göz atabilirsiniz. “İyi Kahve Her Yerde!” mottosuyla kurulan Poka’nın kahve tutkunu kurucuları İzmir genelinde üniversitelerde atölyeler ve barista eğitimleri de veriyor.

Adres: Alsancak Mahallesi, Kıbrıs Şehitleri Cd. No:171, 35220 Konak/İzmir

Bostanlı, Cemal Gürsel Cd. No:472, 35590 Karşıyaka/İzmir

Kazımdirik, Süvari Cd. No:27/B, 35100 Bornova/İzmir

Otantik ortamda kahve lezzeti: Brother Coffee Roasters


2016 yılında hizmete açılan ve İzmir’in neredeyse merkezi sayılacak Cumhuriyet Bulvarı üzerinde yer alan Brother Coffee Roasters, mis gibi kahve lezzetini sevenleriyle buluşturuyor. Arkas Sanat Merkezi’nin yanında bulunması sebebiyle kahve severlere güzel bir manzara da sunan bu mekân otantik ortamıyla kahvenin lezzetine varmanızı sağlıyor. “Ben ev kuşuyum” diyenler için de online satışı ile kahvenin en lezzetlisini evlerinize kadar getiriyor. Aynı zamanda kahveyi içmek kadar yapmaya da ilgi duyanlar için kahve ekipmanlarını online veya perakende satış ile ilgililerine sunuyor.

Adres: Kültür, Cumhuriyet Blv No:151/B, 35220 Konak/İzmir

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler