20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

İstanbul’un En İyi Lahmacuncuları

Gastroİstanbul’un En İyi Lahmacuncuları
Okuma Süresi: 2 dakika


Bir yandan lezzeti, bir yandan çıtır dokusuyla ağızda bıraktığı muhteşem etki, bir yandan da acıktıran mis gibi kokusuyla bugün ondan bahsediyoruz. Evet, lahmacunlar. En güzel lahmacunları tadın diye sizler için İstanbul’un en iyi lahmacuncularına dair bir liste hazırladık. Şimdiden uyaralım, bu liste ani iştah açılmalarına sebep olabilir!

İsmi Kadar Çıtır Bir Lahmacun: Çıtır Pide Lahmacun


Çıtır lahmacunun adresi diyebileceğimiz bu mekân Beşiktaş’ta bulunuyor. Kaşarlısından bol acılısına her yaptıkları lahmacunun ayrı bir güzelliği olduğunu söylemeliyiz. Salaş bir mekân olan Çıtır Pide Lahmacun ara sokakta bulunmasına rağmen lezzetli lahmacunları sebebiyle çokça ilgi gören bir mekân.

Adres: Türkali, Altıntaş Sk. No:34, 34357 Beşiktaş/İstanbul

En Güzel Diyarbakır Lahmacunu: Buketist Lahmacun

Acılı ve acısız olmak üzere iki şekilde servis ettikleri lahmacunlar neredeyse bağımlı ediyor. Aynı zamanda Diyarbakır yöresine ait soğansız ve sarımsaksız lahmacunları ile de çok popüler bir mekân. İkram konusunda elleri çok açık olan bu mekân mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri.

Adres: Mecidiyeköy, Selahattin Pınar Cd. No:5, 34387 Şişli/İstanbul

Hafif Lahmacunun Adresi: Halil Lahmacun

Çıtır ve nefis lahmacunlarının yanı sıra peynirli pide de yapan bu yer, çokça ziyaret edilen bir mekân. Aynı zamanda az soğanlı ve az yağlı lahmacunları ile size hafif bir lahmacun lezzeti sunuyor.

Adres: Caferağa, Güneşli Bahçe Sk. No:26, 34710 Kadıköy/İstanbul

Vejetaryen Lahmacun: Çiya Sofrası

Çeşit çeşit lahmacunları tadabileceğiniz bir yer burası. Kuzu kıymalı, soğanlı, domatesli, biberli lahmacunlar, Antep usulü hazırlanan maydanozlu lahmacunlar, Halep usulü hazırlanan nar ekşili lahmacunlar ve bingo! Vejetaryenler için etsiz lahmacun…

Adres: Caferağa, Güneşli Bahçe Sok, 34710 Kadıköy/İstanbul

Sarımsaklı Lahmacunu Bağımlılık Yapıyor: Öz Kilis Kebap ve Lahmacun Salonu

Her ne kadar çoğu zaman çokça kalabalık olması sebebiyle sıra beklemek zorunda olsanız bile bu mekânın sarımsaklı lahmacunu inanın o sırayı beklemeye fazlasıyla değer. Vedat Milor’un da tadım yaptığı mekânlardan biri.

Adres: Hırka-i Şerif Caddesi, Bedrettin Simavi Sokak No:5 Fatih / İstanbul

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler