23.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Kostüm Tasarımları ile Öne Çıkan Filmler

Hobi – LifestyleKostüm Tasarımları ile Öne Çıkan Filmler
Okuma Süresi: < 1 dakika


Bir filmi seyretmek için karşısına oturduğunuzda; konusu, müzikleri, çekilen mekânların yanında bir de yansıtmak istediği dönemin kostümleri yok mu? Çoğu zaman büyüsüne kapılmamak elde olmuyor. Birlikte bu filmlerden bazılarını hatırlayalım.

Black Swan


İçerdiği yüksek gerilim ile izleyenleri etkileyen yapım, bir balerinin hikâyesini alışılmamış şekillerde izleyiciye sunuyor. Natalie Portman’ın canlandırdığı Nina karakterinin kıyafetlerinin rengi film boyunca değişiklik gösteriyor. Beyaz bir kuğudan giderek koyu renklerle siyah kuğuya dönüşme hikâyesini keyifle seyrediyorsunuz.

Emma


Güzel, zeki ve zengin Emma Woodhouse, yanlış yönlendirilmiş eşleşmeler ve attığı yanlış adımların yanı sıra büyümenin getirdiği zorluklar arasında yolunu çizer. Oscar ödüllü tasarımcı Alexandra Byrne ve ekibinin hazırladığı kostümlerin her bir rengi başka mevsime atıfta bulunuyor. İzleyenlere âdeta bir manzara sunuyor.

Atonement


Bu filmde insanların hâlâ mutlak favorilerinden ve en unutulmazlarından biri olarak bahsettiği bir kostüm yer almıştır. Film II. Dünya Savaşı’nın bir kadının hayatı üzerindeki etkisine odaklanıyor. Jacqueline Durran’ın tasarladığı, Keira Knightley’in giydiği, herkesin diline destan olan, zümrüt yeşili saten elbise, tüm zamanların en iyi film kostümü seçilip tarihe geçti.

Carol


Dönemin sosyal âdetleri, cinselliğin açık bir şekilde tartışılmasını caydırdı ve dönem kıyafetleri, kadınların fiziksel ifade araçlarını kısıtladı. Çoraplar, topuklular kadınların hareket etme şeklini sınırladı. Bu sınırlamalar altında kostümleri tasarlayan Powell, kadınları baskı altında bırakmanın ötesinde korudukları arzularını kamufle etmek zorunda kaldı. Sandy Powell’ın yaptığı tasarımlar, film karakterlerinin ruh hâllerini daha iyi anlamamıza olanak sağladı.

Seyretmemiş olduğunuz filmleri ya da seyretmiş olsanız dahi onları tekrardan bir de kostümlerine odaklanarak seyretmenin keyfini çıkarın.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler