18.3 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

Kapadokya’nın Büyüsü 

Gezi – SeyahatKapadokya’nın Büyüsü 
Okuma Süresi: < 1 dakika


Dünyanın dört bir yanından her yıl binlerce turisti ağırlayan Kapadokya, Türkiye’nin en büyülü, en sıra dışı ve göz alıcı turistik bölgeleri arasında yer alır. Sadece Türkiye’de değil, dünyada eşi benzeri olmayan doğa harikalarına sahiptir. Kapadokya, 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Göllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgâr tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölgedir. Buraya gelenleri ve bu oluşumları yakından görenleri, peri masallarının var oluşuna ikna edecek olağanüstü bir yer. Pandemide dahi Türkiye’nin en çok turist çeken bölgelerinden biri olmayı başarmıştır. 

Balayı Planlayanlara

Bölgede konaklama denince akla gelen en önemli işletmeler genellikle mağaralar ve butik tarzda hizmet veren oteller olmaktadır. Kapadokya’da özellikle taş konaklar, tatilin en keyifli yaşanabileceği konaklama noktalarından birisidir. Balayını Kapadokya’da geçirmeyi planlayanlar için bölgenin en çok tanınan ve her gidenin memnun ayrıldığı Taşkonaklar Hotel Cappadocia tercihlerde ilk sıradadır.

Ihlara Vadisi, Saklı Cennet

Ihlara Vadisi, asırlar önce Hasan Dağı’nın lav püskürterek volkanik bir katman oluşturmasıyla meydana gelmiştir. Ihlara Vadisi, 120 metreyi bulan derinliğiyle ve 14 kilometrelik uzunluğuyla kanyon görünümündedir. 397 basamağı indikten sonra sizi büyüleyecek su sesi ve vadinin yaydığı enerji sayesinde uzun süre yukarı çıkmak istemeyeceksiniz.

Balon Turu

Balon Turları, hava koşullarının elverdiği her gün, gün doğumu saatinde yapılmaktadır. Toplam aktivite 2,5-3 saat sürmektedir.

Balon turları 3’e ayrılır:

1.Standart Balon Turu 

2.Comfort Balon Turu 

3.Deluxe Balon Turu  

Ve eğer artık balondaysanız hayatınızda yaşayacağınız en güzel anın içinde olduğunuz anlamına gelir. Dünyanın en güzel göğü gözlerinizin içine bakıyor, keyfini çıkarın.

Siz yeni keşiflere açılırken, RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler