19.5 C
İstanbul
27 Mayıs 2024
Renticar Araç Kiralama

Karavan Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Otomotiv DünyasıKaravan Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?
Okuma Süresi: 2 dakika

Bir doğa tutkunuysanız gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız ihtiyacınız olan tam olarak bir karavan. Pandemi nedeniyle kalabalık ortamlardan uzaklaşıp daha izole bir tatil yapmak isteyenlerin karavan kiralama talebi tavan yapmış durumda.

Karavan Tatili 3

Karavan kiralamadan önce kendinize tatil rotası çıkarmanız iyi olacaktır. Bunun nedeni ise çizeceğiniz rotayı uygun bir karavan bulmaktır. Seçtiğiniz yerin; yol durumu, engebe ve yüksekliği doğru karavan seçimi yapmanız için elzemdir. Rota planlaması yaparken güzergâh üzerindeki kamp alanlarını belirleyip yola çıkarsanız duraklama yapacağınız noktalarda güvenli ve konforlu bir yolculuk deneyimi yaşamış olursunuz.

Karavan Tatili 2

İlk defa karavan kullanacaksanız normal araç kullanmak ile arasında fark olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunun için kiralama yapmadan önce test sürüşü yapmanız önemli olacaktır. Test sürüşünü kiralama şirketi kabul eder mi diye düşünmeyin. Onlar da müşterilerinin ve araçlarının başına bir şey gelmemesi için çaba sarf edeceklerdir. Özellikle park ederken ilk esnada sorunlar yaşayabilirsiniz.

Karavan Tatil

Karavan kullanmak için tüzüğe göre; 3500 kg altındaki karavanlar için B ehliyeti yeterliyken, 3500 kg üstünde ise C sınıfı ehliyet aranmaktadır. Çoğu araç kiralama şirketi de ek olarak karavan kiralamak isteyen kişilerde 27 yaş zorunluluğu ve 4 yıllık ehliyet kriterleri aramaktadır.

Karavan İç

Standart bir karavanda iki kişi kalacak şekilde tasarım yapılmıştır. İkiden fazla kişiyseniz ona uygun karavan talep edebilirsiniz. Konforlu bir seyahat ve sakinlik istiyorsanız iki kişilik karavan modelleri, karavan kiralayacak kişilere en çok önerilen modeldir. Ayrıca unutmamalısınız ki karavanlı tatillerde kaç kişi gideceğinizi hesaplamazsanız mutlaka biri ayakta kalacaktır.

Karavan Panel

Karavanda kalıp orada çoğu işinizi halledeceğiniz için araca bir enerji gerekmektedir. Burada devreye güneş panelleri giriyor. Kiralayacağınız karavanda eğer bir güneş paneli bulunuyorsa enerji üretimi ve enerji depolamasını sağlayacaktır.

Karavan tuvalet

Bu tarz araç kiralama işlemi yaparken sorulacak soru sayısı da artıyor tabii. En basitinden tuvalet sorunu! Karavanı kiralamadan önce tuvalet olup olmadığını mutlaka sorun. Bazı karavanlarda tuvaletin olmadığını hatırlatmak isteriz.

Son olarak karavanı kiralarken aracın etrafını ve içini iyice gezin. Eksik ya da gözünüze çarpan bir yer olursa mutlaka kiralama şirketine bu sorunu bildirin.

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler