19.7 C
İstanbul
27 Mayıs 2024
Renticar Araç Kiralama

Karavan Yolculuğu Yapmak İsteyenlere Gelsin

Hobi – LifestyleKaravan Yolculuğu Yapmak İsteyenlere Gelsin
Okuma Süresi: 2 dakika


Karavan ile seyahat birçoğumuz için bir yaz rüyası misalidir. Her yıl daha fazla aile, arkadaş ve yalnız seyahat eden seyyahlar kendi evlerini yanlarında götürmenin sevincini keşfeder. Yine de ilk karavan tatili bir nebze göz korkutucu olabilir. Çözülecek o kadar çok şey vardır ki! Yol haritaları, ihtiyaçlar, bütçe derken liste uzayıp gider. Yine de endişelenmeye gerek yok. Biz sizler için ilk seyahatinizde yapılması ve yapılmaması gerekenler konusunda size yardımcı olmaya çalıştık. O hâlde buyurun birlikte bakalım:

Yolculuğa Hazırlık

Aracınızın yola hazır olduğundan ve karavanınızdaki tüm cihazların kusursuz çalıştığından emin olun. Ayrıca karavanınız için internet almanız tavsiye edilir. Bunların dışında tuvaletin oturağını ve contalarını kontrol edin. Duvarlardaki olası sızıntıları ve çatlakları kapatın.

Duman dedektörünüzün pillerini değiştirin.

Bagajınızı Düzenleyin

Ne kadar eşya alacağınızı planlayın, aksi takdirde yer israfına neden olabilirsiniz. Genişletilmiş kapasite için bir port bagaj almayı düşünün. Arabanızda GPS, ilk yardım çantası, lastik bir halı, bantlar ve gerekli aletler bulunmalıdır.

Ne İstediğinizi Bilin

Bu dünyada yeniyseniz ilk karavanınızı seçmeden önce kendinize sormanız gereken birkaç soru var. Satın almadan veya kiralamadan önce, ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan emin olun. Çocuklarla aile gezisi mi? Ya da belki arkadaşlarla? Çift olarak mı yoksa yalnız bir yolculuk mu? Bu soruların cevabı, ihtiyacınız doğrultusundaki seçeneklerinizi daraltmış olacak. Birbirinden çok farklı şekil ve büyüklükte karavanlar var. Yanlış olanı seçmek tüm macerayı mahvedebilir.

Haydi şimdi biraz da çeşitlerine bakalım o hâlde:

Motokaravanlar, en büyük ve en pahalı karavanlardır. Boyutlarına göre A, B ve C olmak üzere üç sınıfa ayrılır. İçi ve bagaj alanı çok geniştir. Bu sebeple diğer türlere göre daha rahattır. Ancak bir yere bırakıp dolaşmak isterseniz araçtan çekilemez. Boyutu, az deneyimli sürücüler için göz korkutucu olabilir.

Katlanan karavanlar, (üst yarı aşağı katlanır), sağlam kenarlı bir karavanı daha düşük bir yükseklikte çekmeyi seven kişiler arasında popüler olmuştur; bu da ‘sürtünmeyi’ azaltarak yakıt ekonomisini, yol stabilitesini ve sürücü görünürlüğünü artırır.

Şimdi rotanızı belirleyin ardından kendinize hitap edecek karavanı bulun. Ve özgürce hareket edebildiğiniz bir seyahate çıkın.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler