24.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Kısa Süreli Seyahatler için Valiz Hazırlama Rehberi

Hobi – LifestyleKısa Süreli Seyahatler için Valiz Hazırlama Rehberi
Okuma Süresi: 2 dakika


Güneş yüzünü gösterdi, içiniz kıpır kıpır ve bir süredir ara verdiğiniz hafta sonu kaçamaklarına hız verdiniz. Tatil için yola çıkmadan 1 gece önce saat gece yarısını gösteriyor, bavulunuz boş bir şekilde ayaklarınızın dibine serilmiş. Nereden başlayacağınızı, neye ihtiyacınız olduğunu bilmiyorsunuz.  

Seyahatte lazım olacaklar listesi yapmadınız; bu yüzden son çare, arkadaşlarınıza yanlarında ne getireceklerini sormak için mesaj gönderiyorsunuz.  

Sonra da en iyi kıyafetlerinizi seçip bavula atıyorsunuz; gerisini sabah anlarız. Uyandığınızda etrafta koşuşturmaya başlayıp aklınıza gelebilecek her şeyi alıyorsunuz. Kapıdan çıkıyorsunuz ve yolculuğunuza bir saat kala evde unuttuklarınız aklınıza geliyor. Evet, bu senaryoyu en az bir kez hepimiz yaşamışızdır.  

Tam da bu durumları azaltacak, kısa bir yaz molası ve keyifli bir seyahat planlamanıza yardımcı olacak, valize mutlaka koyulması gerekenler listesini sizin için hazırladık. 

1-Taşınabilir Şarj Cihazı

Tatilin en güzel fotoğraf karelerini yakalamışken şarjınız biterse hayal kırıklığına uğrarsınız. Bu gibi anların en önemli kurtarıcısı taşınabilir şarj cihazlarıdır. Instagram paylaşımlarınızda RentiCar’ı da etiketlemeyi unutmamanızı diliyoruz. 

2- Kişisel Bakım Çantası

Öz bakımınızı ihmal etmediğiniz, güzelliğinizden ödün vermediğiniz bir tatilin baş kahramanlarını çantaya atmayı unutmayın! Diş fırçası, diş macunu, deodorant, güneş kremi, şampuan ve saç fırçası bunlardan bazıları.

3- Rotaya Uygun Kıyafet ve Aksesuarlar

Gittiğiniz yerin iklimine uyum sağlayacak birkaç parça kıyafet, en rahat ayakkabılarınız ve birkaç aksesuar hayat kurtarıcıdır. İyi bir güneş gözlüğü, sandalet ve şapka ise bu tatilin olmazsa olmazları.

4- Hoodie’siz Tatil Olmaz

Sıcak yaz günlerinin serin akşamlarından, uçakların soğuk kabinlerine kadar çoğu yerin kurtarıcısı hoodie. Son yıllarda gardıroplarımızın tam ortasına oturan bu parça için çantanızda yer açın.

5- Matara

Isı izolasyonu iyi olan bir matara ile en temel ihtiyacınız olan suyunuz hep yanınızda olur. Gün boyu soğuk su peşinde koşmakla uğraşmamış olursunuz.

Unutmayın herkesin kendi ihtiyaçları doğrultusundaki tatile giderken alınması gerekenler listesi farklıdır. Sonuçta hepimizin yaşam tarzları ve ihtiyaçları farklı. Biz bu yazımızda, hızlı hayat akışında işinizi kolaylaştıracak temel ihtiyaçları sıraladık.  

Siz yeni keşiflere açılırken, RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler