31.8 C
İstanbul
23 Temmuz 2024
Renticar Araç Kiralama

Köyde Tatil

KeşfetKöyde Tatil
Okuma Süresi: 2 dakika

Şehirler bunalttıkça soluğu doğayla iç içe olabileceğimiz yerlerde alıyoruz. Bazen kamp, bazen piknik, bazense sadece yeşili bir yanımıza aldığımız keyifli bir seyahat… Yeşile yaklaştıkça huzura, sükunete, dinginliğe yakınlaştığımızı düşünerek tatil planlarımızı yaparken de mutlaka seçenekler arasına biraz sessizlik, bolca yeşillik olan lokasyonları eklemeye özen gösteriyoruz. Özellikle pandemi sürecinde evlere kapandıktan sonra değeri çok daha anlaşılan “doğayla iç içe olmak” kavramı, “yeşil tatili” öncekinden çok daha popüler bir seçenek hâline getiriyor.

Baharı tüm güzelliği, tazeliği ve yeşilliğiyle karşılarken, doğayla iç içe olup bu cömert mevsimin tüm renklerini doyasıya hissetmek, görmek ve keyfini sürmek isteyenler için Türkiye’nin en güzel köylerinden bir seçki hazırladık. Eğer siz de sevdiklerinizle birlikte yeşilliklerle dolu bir kaçamak yapmak ve hafta sonu bolca oksijen depolamak isterseniz yazımıza göz atabilirsiniz.

Temiz havayla tazelenmek

Oksijenin yenileyici özelliğini iliklerinizde hissedeceğiniz “yeşil yolculuklar”, ne yolun ne işin ne de başka herhangi bir stresin karşı duramayacağı kadar güçlü. Tazelenmek, yorgunluğu ve stresi atmak, doğaya tam manasıyla temas etmek ve şehre yepyeni bir insan olarak dönmek için farklı bölgeler ve farklı konseptlerden birkaç köy alternatifi sıraladık. Bakalım, sizin “köyünüz” hangisi olacak.

Artvin, Maral Köyü

Artvin, yeşilin en coşkulu olduğu şehirlerden biri. Açık ara en yeşil birkaç lokasyondan biri olan Artvin’de keyifli bir hafta sonu geçirebileceğiniz birçok yayla, köy, mezra yer alıyor. Ancak Maral Köyü, bunlar arasından sıyrılarak listemizde yer almayı başarıyor çünkü Maral Köyü, Maçahel Bölgesi’nde yer alan, Maçahel Vadisi içerisindeki şelalesi, ladin ve kayın ormanları, tertemiz havası ve kartpostallardan fırlamışçasına büyüleciyi güzellikleriyle bir adım öne çıkıyor.

İzmir, Kozbeyli Köyü

Foça’nın saklı cenneti Kozbeyli Köyü; taş evleri, tarihî dokusu, sükûneti ve doğasıyla Ege’nin az bilinen eşsiz güzellikleri arasında yer alıyor. Ulaşımı oldukça kolay olan Kozbeyli Köyü, aynı zamanda yaşayan bir tarih. Yalnızca doğanın değil, zamanın da yollarını adımlamak isterseniz Kozbeyli’yi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Hatay, Vakıflı Köyü

Samandağ’ın “incisi” Vakıflı Köyü, Akdeniz’in tüm cömertliğiyle sizleri kucaklıyor. Bilhassa bahar aylarında oldukça ideal bir lokasyon olan Vakıflı Köyü hem tarihî hem kültürel hem de doğal güzelliklerin iç içe geçtiği bir yer. Kendine özgü mimarisi ve tertemiz havasıyla Akdeniz’in bu güzel köyünde, keyifli birkaç gün geçirebilirsiniz.

Çanakkale, Adatepe Köyü

Kaz Dağları’nın bu güzel köyü, deniz seviyesinin oldukça üstünde bir oksijen deposu. Rum ve Türk kültürlerinin izlerini taşıyan bu doğa harikası köyde, tarihî evler, taş sokaklar ve birçok antik kalıntı yer alıyor. Ülkenin oksijen deposu Kaz Dağları’nda yer alması bile başlı başına bir tercih sebebi olan Adatepe Köyü, ulaşım açısından da oldukça elverişli bir konumda.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler