23.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Türkiye’nin En Güzel Manzaralı Seyir Terasları

KeşfetTürkiye’nin En Güzel Manzaralı Seyir Terasları
Okuma Süresi: 2 dakika

Korkularına galip gelenler için eşsiz bir mükafat: Seyir terasları! Yükseklik korkusu birçok insan için hayatı yer yer zorlaştırsa da bu korkuyu atlattığınızda eşsiz bir manzarayla ödüllendirilmeniz çok olası. Son yıllarda hem dünyada hem de ülkemizde popülerliği artan seyir terasları, bu korkuları boşa çıkaracak kadar güvenli ve sundukları görkemli manzaralarla oldukça ilgi çekici turistik noktalar olarak her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Ülkemizin güzelliklerini kuş bakışı izlemek isteyenler için en güzel seyir teraslarını derlerdik.

Sapphire Seyir Terası

Sapphire Seyir Terası, İstanbul’un göz alıcı manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz en seçkin noktalardan biri olarak dikkat çekiyor. 236 metre yükseklikteki teras, şehrin bir ucundan diğerine, görülebilecek neredeyse tüm güzellikleri aynı kadraja sığdırabileceğiniz eşsiz bir nokta.

Kristal Teras

Türkiye’nin ilk cam seyir terası olan Kristal Teras, Safranbolu’da yer alıyor. Dünyanın en iyi korunan 20 şehri arasında gösterilen ve hem doğası hem de özgün mimarisiyle her yıl on binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Safranbolu’da, 80 metre yüksekliğe sahip bu teras en ilgi çeken noktalardan biri.

Tortum Gölü Fyord Park Cam Teras

Erzurum’da yer alan Uzundere, ülkemizden Cittaslow listesine giren sayılı güzelliklerinden biri. Uzundere’de yer alan Tortum Gölü’yse Türkiye’nin en uzun cam seyir terasına sahip. Hem kapalı hem de açık alana sahip olan teras 12,5 metre uzunluğunda.

Hatila Vadisi Seyir Terası

Yeşilin en güzel tonlarının buluştuğu Artvin’in en göz alıcı doğal ve turistik güzelliklerinden olan Hatila Vadisi Milli Parkı’nı kuş bakışı izleyip bütün görkemine hâkim olmak isterseniz Hatila Deresi’nden 220 metre yüksekte bulunan cam terası ziyaret edebilirsiniz.

Ulubey Kanyonu

Birleşik Devletler’de yer alan dünyaca ünlü Büyük Kanyon’un ardından, dünyanın en uzun ikinci kanyonu olma özelliği taşıyan Ulubey Kanyonu, ülkemizin az bilinen doğal güzelliklerinden yalnızca biri. 77 kilometrelik kanyonun 150 metre yüksekliğindeki noktasında yer alan seyir terasıysa bu ihtişamı gözlemleyebileceğiniz en doğru yer.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler