19.7 C
İstanbul
27 Mayıs 2024
Renticar Araç Kiralama

Kuş Bakışı İstanbul – Şehrin En Güzel Manzaralı Noktaları

KeşfetKuş Bakışı İstanbul – Şehrin En Güzel Manzaralı Noktaları
Okuma Süresi: < 1 dakika

Sana dün bir tepeden baktım aziz İstanbul!
Görmedim, gezmediğim, sevmediğim hiçbir yer.
Ömrüm oldukça gönül tahtıma keyfince kurul!
Sade bir semtini sevmek bile bir ömre değer.”

Yahya Kemal Beyatlı’nın bu eşsiz dizelerinde belirttiği kadar güzel bir şehir İstanbul. Belki o zamanlarki kadar değil, ancak hâlâ zarif, hâlâ tepeden huzurla ve keyifle izlemeye değer… Eğer İstanbul’a siz de “bir tepeden” bakmak arzusundaysanız size İstanbul’un en güzel manzaralarını izleyebileceğiniz birkaç yer önerebiliriz.

Yuşa Tepesi

Beykoz Anadolu Kavağı’nda yer alan Yuşa Tepesi, huzurun ve dinginliğin maneviyatla buluştuğu eşsiz bir yer. Huzur veren bir esinti, göze şifa bir manzarayla birleşiyor ve İstanbul’un en güzel manzaralarından bir tanesi olarak Yuşa Tepesi’ni anlamlandırıyor.

Otağtepe

Otağtepe, Instagram’da çok sık gördüğümüz, popüler bir lokasyon. Manzarasının güzelliğiyse fotoğraf karelerine sığdırılamayacak kadar eşsiz. Beykoz’da yer alan Otağtepe, panoramik bir boğaz manzarasına sahip olan, yeşillikler içinde bir lokasyon.

Mihrabat Korusu

Kanlıca’da yer alan Mihrabat Korusu, yeşillikler içinde keyifle dolaşıp eşsiz manzarası karşısında büyüleneceğiniz, Anadolu Yakası’ndaki en iyi manzaraya sahip lokasyonlardan biri.

Fethipaşa Korusu

Harem istikametinden Kuzguncuk’a gelmeden hemen sağınızda kalan Fethipaşa Korusu; Topkapı Sarayı’nı, Ayasofya’yı, Boğaz’ı ve daha nice güzelliği tek bir kareye sığdırabileceğiniz ender lokasyonlardan biri. Yemyeşil koruda keyifle dolaşıp manzaraya karşı bir bardak çay içtiğinizde bütün bir hafta sonunu dolu dolu bir deneyime çevirebilirsiniz.

Nakkaştepe

Yaklaşık 50.000 metrekarelik bir alanı kapsayan Nakkaştepe Parkı, 1. Köprü’ye bağlanan aynı isme sahip tepede yer alıyor. Geniş bir panoramada eşsiz bir Boğaz manzarası izleyebileceğiniz tepe, Altunizade’den kolayca ulaşabileceğiniz konumuyla çokça ilgi gören mekânlardan biri.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler