20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

Mantının İzinde

GastroMantının İzinde
Okuma Süresi: 2 dakika

1- Sayla Mantı / Kadıköy

Sayla Mantı 50 yılı aşkın süredir Kadıköy Bahariye’de hizmet vermektedir. Atmosferinin bir esnaf lokantasını andırdığı işletmede her sabah 10:00’da başlayan mantı imalatı kapanışa kadar devam etmektedir. Taze ve lezzetli mantı yemek isteyenler, Kadıköy’e yolları düştüğünde bu mekana mutlaka uğramalıdır.

Sayla Mantı adres: Caferağa Mah., Nail Bey Sk No: 32/A, Kadıköy, İstanbul

Mantı-2

2- Aşkana Mantı / Ulus

1987’de bir Tatar aile tarafından Ulus’ta açılan mekanın adı Tatarca’da aşevi anlamına gelmektedir. Mantıların günlük olarak hazırlayıp sunulduğu mekanı saat 12:00-22:00 saatlerinde ziyaret edebilir, klasik pişirilen mantıyı tercih edebileceğiniz gibi çıtır mantıyı da deneyebilirsiniz.

Aşkana Mantı Ulus adres: Ahmet Adnan Saygun Cd. Metehan Sk. Türkel Apt. No:1/1  2.Ulus / Etiler / İSTANBUL

Mantı-3

3- Sinop Mantı / Beşiktaş

Sinop Mantı denildiğinde akla ilk gelen mantı cevizli mantıdır desek yanlış olmaz. Karışık mantı siparişi verdiğinizde bir kısmı kıymalı yoğurtlu, bir kısmı ise cevizli mantı tabağında sizi bekliyor olacak. İncecik hamuru, bol malzemesi ile keyfinizi yerine getirecek lezzet sizleri Sinop Mantı’da sizleri bekliyor.

Sinop Mantı Evi adres: Sinanpaşa Mahallesi, Sinanpaşa Köprüsü Sokak, No 4/1, Beşiktaş, İstanbul

Mantı-5

4- Hıngal Mantı / Beykoz

İstanbul’da yer alan mantıcılar arasında en farklı seçenekleri size sunabilecek mekan: Hıngal Mantı. Kıymalı mantının yanında, soya kıymalı, patatesli, ıspanaklı, sebzeli, etli ısırganlı, somon balıklı gibi farklı seçenekleri de sizlere sunmaktadır. Beykoz’a yolunuz düşerse el yapımı, taze, rengarenk bu tatları tatmadan ayrılmayın deriz.

Hıngal Mantı adres: Baklacı Mahallesi, Çeçenistan Caddesi, Yade Sokak, No:5, Beykoz, İstanbul

Mantı-4

5- The Galata House / Beyoğlu

Farklı dünya mutfaklarına ait tatları deneyimlemek isteyenler için mekan önerimiz Beyoğlu’nda bulunan The Galata House. İki katlı tarihi dokuya sahip mekanda etli Tatar mantısı, Tatar Aşı, Rus mantısı Pilmeni, krema soslu Rus mantısı Vareniki, Gürcü mantısı hingeli gibi farklı mutfaklara ait son derece lezzetli mantıları tatmak mümkün.

The Galata House adres: Bereketzade Mh., Galata Kulesi Sk No:15, Beyoğlu

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler