19.5 C
İstanbul
27 Mayıs 2024
Renticar Araç Kiralama

Nostaljik Bir Hafta Sonu: Antikacılar

KeşfetNostaljik Bir Hafta Sonu: Antikacılar
Okuma Süresi: 2 dakika

İstanbul’daki en iyi ve en güvenilir antikacılarını sizler için listeledik

Antika, sözlük anlamı olarak; az bulunan, şaşırtıcı, eski ve değerli eşyalar anlamını taşımaktadır. Eskiyi, nostaljiyi sevenler içinse antikacıları gezmek başlı başına bir keyif.


İstanbul gibi tarihi bir şehirde  yüzyılların izlerini taşıyan antika eşyalara, en beklenmedik yerlerde bile rastlamak mümkün. Bu yazıdaki konumuz, onlarca çeşit antikayı bir arada bulabileceğiniz, bu nostaljik imgeler arasında zamana yolculuk yapabileceğiniz yerler, antikacılar. Hafta sonu şehirde keyifle dolaşabileceğiniz en güzel antikacıları sizler için derledik.

1- Horhor Antikacılar Çarşısı

Yaklaşık 200 farklı dükkanın olduğu çarşıda hem yerli hem de yabancı satıcılar bulunmaktadır. Çarşıya gelen antikacıların saatlerini harcadığı mekanda arayıp da bulamayacağınız neredeyse hiçbir şey yok diyebiliriz.

Adres: İskenderpaşa, Kırma Tulumba Sk. No:1 D:140, 34080 Fatih/İstanbul

Antikacı-2

2- Feriköy Antikacılar Pazarı ( Bomonti Antika Pazarı)12 yıldır faaliyet gösteren pazar, Feriköy’de antika sevdalılarını yalnızca pazar günleri saat 09.00 ve 19.00 ağırlıyor. 200’ü geçkin tezgahıyla hemen hemen her çeşit antika eşyanın satıldığı pazarda, açık artırmalara da rastlayabilirsiniz. Eski paralar, pipolar, takılar, çantalar, atariler, süs eşyaları gibi aradığınız birçok şeyi Feriköy Antikacılar Pazarı (Bomonti Antika Pazarı)’nda bulabilirsiniz.

Adres: Cumhuriyet, Semt Pazarı No: 8, 34380 Şişli

3- Kadıköy Antikacılar Çarşısı

Osmanlı döneminden kalan sandıklar, sedef kakmalı dolaplar ve daha birçok eşyayı Kadıköy Antikacılar Çarşısından temin edebilirsiniz. Pazar günleri hariç her gün 09.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edebileceğiniz çarşıda eski plakların da satıldığını belirtmekte fayda var.

Adres: Osmanağa, Sevimli İşhanı, Kuşdili Cd. No: 18, 34714, Kadıköy

Antikacı-3

4- Mecidiyeköy Antikacılar Çarşısı

40 sene önce faaliyete geçen dört katlı antikacı çarşısında 77 dükkan bulunmaktadır. Kilim, resim, biblo, Osmanlı zamanından kalma eşyalar, avizeler, porselenler ve daha fazlasını bulabileceğiniz dükkanları her gün saat 10.00 – 18.00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Kuştepe, 34387, Şişli

Antikacı-4

5- Üsküdar Antikacılar Çarşısı

Yaklaşık 100 yıllık mazisi olan çarşı, pek fazla bilinmeyen antika çarşılarındandır. 40 dükkanın bulunduğu mekanda, Osmanlı’dan kalma eşyaların yanı sıra Avrupa’dan gelmiş eşyalara da rastlayabilirsiniz. Sehpa, avize, biblo, sandık, baston gibi eşyalara düşkünlüğünüz varsa Üsküdar Antikacılar Çarşısı tam size göre.

Adres: Mimar Sinan Mah. Büyükhamam Sok. Antikacılar Çarşısı No: 32, Üsküdar

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler