31.8 C
İstanbul
23 Temmuz 2024
Renticar Araç Kiralama

Otomobillerde Hayatınızı Kolaylaştıran 5 Özellik

Otomotiv DünyasıOtomobillerde Hayatınızı Kolaylaştıran 5 Özellik
Okuma Süresi: 2 dakika


Aracınızın, ayağınızı yerden kesmenin çok ötesinde hayatınızı kolaylaştıracak özelliklerini gözden geçirmek istemez misiniz? Büyük fark yaratan ufak dokunuşlar çoğu zaman hayatınızın vazgeçilmezi olur.

Yaşamımızda var olan objeler nasıl yer bulurlar hayatımızda? Birilerinin önerileri sayesinde mi yoksa gerçekten ihtiyaç duyduğumuz şeyler mi? Ya da belki de sadece tasarımıdır ilgimizi çeken. Duygularımızın ve mantığımızın arasında çoğu zaman bir çarpışma söz konusudur. Bu çarpışmanın son bulduğu nokta ise alacağımız otomobile karar verme anında gerçekleşir. Ve elbette ki duygularımıza yenik düşeriz. Peki ya mantığımızın hiç mi rolü yoktur bu esnada? Mutlaka vardır çünkü hem aklın hem duygunun birleştiği ortak noktalara hitap eden otomobillerde aranan konfor, teknoloji, kalite ve güvenilirlik bir araya geldiği anda her şey bir bütün oluyor.

Şimdi biraz bu otomobillerin hayatımızı kolaylaştıran yönlerine değinelim.

Kartvizit Tutacağı

Aracımızı park ettiğimiz nokta neresi olursa olsun ulaşılmamız gerektiği zamanlar olabilir. Bu nedenle ön cama telefon numarası yapıştırırız. Peki ya notumuz düşerse ya da uçarsa…  İşte bunların hiçbiri yaşanmasın diye yapılmış olan kartvizit tutacakları önemli bir amaca sahip. Çok az sayıda otomobil üreticisi bunları araçlarında sunar. Belki çok basit bir şey gibi geliyor olabilir lakin bu tarz özelliklerin toplamında, o araç çok daha iyi hissettirecektir.

Arka Koltuklarda Üstün Konfor Özelliği

Eğer bir çocuğunuz varsa ve uzun bir yolculuk planı yapıyorsanız tasalanmaya çoktan başlamış olmanız gayet normal. Otomobillerin özellikle bu yolculuklar için pratik ve fonksiyonel çözümler sunması onu tercih edilir kılıyor. Arka koltukların kafalık bölümüne entegre olarak sunulan “Baş Destek Ünitesi” aksesuarı, uzun süreli seyahatlerde oldukça üstün konfor özelliği sunuyor. Bu vesileyle çocuğunuz için de sizin için de yolculuk keyifli hâle geliyor.

Depo Kapağının İçindeki Buz Kazıyıcı

Her mevsim başka güzel ve anlamlı. Eğer bir yolculuk planınız varsa ve üstüne havalar da karlı ise işte ihtiyacınız olan araç özelliği. Otomobilinizi çalıştırdınız ve yolculuğa hazırsınız fakat camlarınız çoğu zaman hazır olmayabiliyor. Camlarınızın buz tutmuş olması vaktinizden epey çalıyor çoğu zaman. O hâlde hemen depo kapağını açıp buz kazıyıcınızı çıkarın ve işe koyulun.

Otomatik Park Asistanı

Park asistanları, otomobillerin yola dikey ya da paralel olacak şekilde park edebilmesine yardımcı oluyor. Farklı otomobil modellerinde bulunan park asistanları, sürücülere güvenli bir biçimde park etme olanağı sunuyor.

Araç İçi Hava Temizleyiciler

Araç içi hava temizleyiciler, sürücünün yolculuk esnasında zinde kalabilmesini sağlayan çok önemli bir aksesuardır. Araç içindeki havayı dış ortamın havası ile değiştirerek yol boyunca tazeleyen bu aksesuar sayesinde sürücülerin sürüş kalitesi artar.

RentiCar ile sürüş kalitenizi artıracak araçlara ulaşın ve yolculuklarınızın keyfini doyasıya yaşayın.

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler