20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

Popüler Türk Dizileri Hangi Şehirlerde Çekildi?

KeşfetPopüler Türk Dizileri Hangi Şehirlerde Çekildi?
Okuma Süresi: 2 dakika


10 dakika ekrana dalsanız sizi bir sezon ekran başına kitleyen Türk dizileri… “Ben Türk dizisi izlemiyorum ya, belgesel falan izlerim” diye bahane üretenlerin bile hayatlarında klasikleşmiş, bir videosunu görse ilk bölümden izlemeye başlayacak bir Türk dizisi mutlaka vardır. Peki bu hayatımızda en az bir tanesi iz bırakmış olan Türk dizileri nerelerde çekildi? Biraz göz atalım.

Balat, Sarıyer, Beykoz, Beylerbeyi, Adalar, Kuzguncuk…

Bir Başkadır: Beykoz ve Üsküdar taraflarında çekilen Bir Başkadır dizisi, Netflix dijital platformunda yayınlansa da televizyonda yayınlanmışçasına ekrana kilitledi bizleri. Kısa sürede birçok hayran toplayan Bir Başkadır dizisinde Meryem’in gezdiği sokaklara dikkatlice bakarsanız Beykoz’dan Üsküdar’a yürümüş gibi hissedebilirsiniz.

Çukur: Fener, Balat’ta çekilen Çukur dizisi, halkımız tarafından fazlaca izlendi ve sevildi. Ünlü oyuncu Aras Bulut İynemli’nin dizinin başrolü olması da bu izlenmelere epey fayda sağlamıştır. Dizinin neredeyse her anında Balat semtinin renkli sokaklarını görebilir ve bu İstanbul’un nostaljik semtini bir kez de olsa ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

Kırmızı Oda: Hepimizi ekrana bağlayan ve gözyaşlarımızı tutamamamıza sebep olan o dizi. Bir psikiyatri kliniğinde doktorun ve danışanlarının hikâyelerinin anlatıldığı Kırmızı Oda’nın çekimleri Ortaköy taraflarında yapıldı. Diziyi izleyince en çok merak edilen yerlerden biri de şüphesiz başrol oyuncusu Binnur Kaya’nın yani dizideki doktorun kliniğinin yeri. Klinik sahneleri Beykoz Kundura Fabrikası’nda yapılıyor.

Masumlar Apartmanı: Ezgi Mola, Farah Zeynep Abdullah gibi ünlü ve yetenekli oyuncuların yer aldığı bu dizi neredeyse izlenme rekorları kırdı. Hayatın içinden içimize işleyen hikâyesiyle nerede çekildiği çok merak edilen dizinin çekimleri Beyoğlu, Fener ve Balat taraflarında yapılıyor. Dizinin ismini aldığı “Masumlar Apartmanı” ise Beyoğlu Asmalı Mescit’te yer alıyor.

Güneşin Kızları: Bir dönem gençlerin en çok izlediği romantik ve dram türündeki Güneşin Kızları, İstanbul ve İzmir şehirlerinde çekildi. İstanbul’da Kanlıca ve Beykoz’da, İzmir’de ise Alsancak ve Konakta çekimleri yapıldı.

Bu dizilerin çekildiği yerleri merak ediyorsanız bu yerlere ulaşmak RentiCar ile çok kolay. Siz de hemen RentiCar’ın web sitesinden bütçenize ve konforunuza en uygun aracı kiralayın, en sevdiğiniz dizinin çekildiği yerleri ziyaret edin.

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler