19.7 C
İstanbul
27 Mayıs 2024
Renticar Araç Kiralama

Sağlığa Yolculuk – En İyi Sağlık Turizmi Lokasyonları

KeşfetSağlığa Yolculuk – En İyi Sağlık Turizmi Lokasyonları
Okuma Süresi: 2 dakika

Sağlık turizmi konusunda gerçek bir cennet olan ülkemiz, dünyadaki emsallerini aratmayacak zenginlikte şifa kaynaklarıyla dolu. Her yıl milyonlarca insanın akın ettiği bu şifa merkezlerinde, birbirinden farklı onlarca hastalığa deva bulunurken; yalnızca yenilenmek ve tazelenmek isteyenler de onlarca farklı termal tesisi ziyaret ediyor. Sizler için ülkemizdeki en ilgi gören sağlık turizmi lokasyonlarını derledik.

Kızılcahamam Termal

Kızılcahamam Termal için binbir derde şifa dersek abartmış olmayız. Ankara’nın şifa merkezi Kızılcahamam; sindirim ve boşaltım sisteminden safrakesesi, karaciğer, kalp ve damar rahatsızlıklarına birçok derdin devası niteliğinde bir termal tesis. Özellikle kış aylarında çokça tercih edilen bölge, ülkemizin de en popüler termal tesisleri arasında yer alıyor.

İkbal Kaplıcaları

Afyon’un ünlü İkbal bölgesi, tarih boyunca insanların şifa aradığı bir merkez olarak faaliyet göstermeye devam ediyor. 750 yatak kapasiteli bir tesise sahip olan İkbal Kaplıcaları, bu anlamda ülkemizin en çok tercih edilen jeotermal şifa merkezleri arasında yer alıyor.

Eynal Kaplıcaları

Kütahya’nın Simav ilçesinde yer alan Eynal Kaplıcaları, komşusu İkbal Kaplıcaları gibi benzer jeotermal özelliklere sahip bir şifa merkezi olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda kapsamlı bir tatil beldesi olarak tasarlanan bölgede hamamlar, aquapark, yürüyüş ve piknik alanları gibi birçok güzellik ziyaretçilerini bekliyor.

Oylat Kaplıcaları

Osmanlı’nın kuruluşundan bugüne şifa arayan milyonların uğrak noktası Oylat Kaplıcaları, Bursa’nın İnegöl ilçesi sınırlarında yer alıyor. Özellikle cilt ve eklem rahatsızlığı gibi konularda mucizevi bir şifa merkezi olan Oylat, kaliteli tesisleri ve ulaşım kolaylığıyla öne çıkan bir şifa merkezi.

Yalova Termal Kaplıcaları

Geçmişi Roma dönemine kadar uzanan Yalova Termal Kaplıcaları, ülkemizin en kapsamlı ve en şık termal tesislerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Açık ve kapalı yüzme havuzlarının da yer aldığı tesiste her yıl, sindirim sistemi ve romatizmal rahatsızlıklara yönelik şifa arayışındaki binlerce insan konaklıyor.

Ilıca Termal

İzmir’in gözde tatil beldesi Çeşme’de yer alan Ilıca, aynı zamanda ülkemizin önemli şifa merkezlerinden biri. Özellikle çamur banyolarıyla dikkat çeken bölgede hem yaz hem kış aylarında çok fazla ziyaretçi, bölgenin jeotermal kaynaklarında şifa arıyor. Özellikle soğuk kış aylarında, açık havuzda sıcacık sularda kulaç atıp tazelenmek isterseniz Ilıca harika bir seçenek olabilir.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler