24.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Tek Vasıta – Dolu Dolu İğneada

Gezi – SeyahatTek Vasıta – Dolu Dolu İğneada
Okuma Süresi: 2 dakika

İstanbul’a çok yakın, bir o kadar da çok taze keşfedilen, popülaritesiyse her geçen gün biraz daha artan bir doğa harikası İğneada. Dünyada Amazon’un ardından en büyük longoz ormanlarından biri olarak kabul edilen, eşsiz ekosistemiyle başka bir dünyaya aitmişçesine renkli ve zengin İğneada’da, dolu dolu bir hafta sonu geçirmek için ihtiyacınız olan tek şey bir araç kiralamak ve bu yazıya göz atmak!

En İdeal Mevsim

Yılın dört mevsimi güzel bir lokasyon olan İğneada için ideal bir zaman belirlemek zor. Denize girmek gibi bir planınız yoksa kış ayları da en az yaz kadar keyifli bir tatil vadediyor diyebiliriz. Eğer fazla kalabalıktan rahatsızsanız kış ayları çok daha ideal bir zaman diyebiliriz hatta.

Yeme İçme

İğneada için bir gastronomi merkezi diyemeyiz, hatta yeme içme seçenekleriniz benzer beldelere kıyasla oldukça kısıtlı kalabilir. Trakya’nın olmazsa olmaz köftelerinin güzel örneklerini tadabileceğiniz İğneada’da buna ek olarak öne çıktığını söyleyebileceğimiz çok özel bir lezzet yok. Ancak unutmayın, Trakya bölgesindesiniz ve yolunuzu sadece biraz uzatarak bölgenin eşsiz lezzetlerinden kendinize bir gastronomi rotası yaratabilirsiniz.

Konaklama

İğneada’da konaklamak için geniş bir yelpazede birçok alternatifiniz olduğunu belirtebiliriz. Lüks seçeneklerden daha sade alternatiflere, konaklama konusunda farklı çözümler sunan, zengin bir lokasyon. Bu seçenekler arasında Köyevi Butik Otel, İğneada Resort Otel ve Longoz Otel en çok dikkat çekenler olarak öne çıkıyor.

Yapmadan Dönme

İğneada’da bu liste tabii ki longoz ormanlarıyla başlıyor. Bir rehber eşliğinde başlayacağınız longoz turu, İğneada tatilinizin en önemli kısmını teşkil ediyor.
Bölgede aynı zamanda ATV turu, kanoyla dolaşma gibi farklı alternatif etkinlikler olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Tarihî Demirköy Fatih Dökümhanesi, İğneada’da görülmesi gereken tarihî ve kültürel zenginliklerden biri. İstanbul’un fethinde kullanılan topların burada döküldüğü biliniyor ve bu yönüyle önemli bir değere sahip.

İğneada Fransız Feneri de bir diğer ilgi çekici ve görülmeye değer nokta. Denizin kıyısında, 44 metre yükseklikteki bir burunda yer alan fener, eşsiz manzarasıyla görenleri büyüleyen bir güzelliğe sahip.

Bölgenin en çok ilgi çeken güzelliklerinden bir diğeriyse Dupnisa Mağarası. Giderken ya da dönüşte ziyaret etmenizi tavsiye edeceğimiz mağara, İğneada’ya 50 kilometre uzaklıkta. Ancak fantastik bir dünyayı andıran sarkıt ve dikitleriyle kesinlikle görülmeye değer bir doğa harikası.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler