19.7 C
İstanbul
27 Mayıs 2024
Renticar Araç Kiralama

Araç Kiralamanın Avantajları Nedir?

Otomotiv DünyasıAraç Kiralamanın Avantajları Nedir?
Okuma Süresi: 2 dakika

Neden Araç Kiralama?

Dünyada oldukça yaygın ve popüler bir hizmet olan araç kiralama, ülkemizde ise geniş kitleler tarafından henüz yeni yeni tanınıp kullanılıyor. Pandeminin ve ekonomik etkenlerin etkisiyle tüketicilerin yavaş yavaş satın alma, toplu taşıma kullanma gibi opsiyonlardan uzaklaşarak alternatif arayışına girdiği günümüzde, araç kiralama geleceğin önemli bir trendi olarak öne çıkıyor. Araç kiralamak için onlarca farklı neden, ihtiyaç ya da okazyon sıralamak mümkün. Tatile giderken günübirlik ihtiyaçlar, şehir dışına yapılacak kısa seyahatler, özel günler, iş gezileri ve çok daha fazlası… Her biri, araç kiralama nedenleri arasında yer alıyor ve bu nedenler günden güne artıyor.

Yalnızca araç sahibi olmayanların değil, araç sahiplerinin de tercih ettiği bir hizmet olan araç kiralamanın avantajlarından bazılarını sizler için sıraladık.

Vergi avantajı

Vergi yükü, satın alma sırasında araç maliyetlerini en çok artıran kalemler. MTV ve ÖTV başta olmak üzere, satın alma esnası ve sonrasındaki masraflar hesaba katıldığında, X birim bir aracın fiyatı 2X hatta segmentine göre 3X birime kadar yükselebiliyor. Araç kiralama, bu anlamda birçok avantajı beraberinde getiriyor. Her şeyden önce, tüm bu vergiler tamamen araç kiralama şirketi tarafından karşılanıyor. Dahası, özellikle kurumlar için kiralama seçeneğinin birçok vergi indirimi vb. avantajı bulunuyor.

Tüm modeller senin

Araç Kiralamanın Avantajları 1

Eğer çok varlıklı değilseniz yalnızca bir araç sahibi olabiliyorsunuz. Bu da optimum ihtiyaçlarınıza cevap verecek, bütçenize en uygun araç olabiliyor. Ancak farklı kullanım alanı ve yol koşullarına göre onlarca segment var ve araç kiralama hizmeti sayesinde, sahip olabildiğiniz değil, istediğiniz aracı kullanma imkanınız olabiliyor. İstediğiz model, renk ve sınıfta araca kolayca ulaşabilme lüksü, araç kiralamayı önemli bir hizmet hâline getiriyor.

Dönemlik kullanım için

Araç Kiralamanın Avantajları 2

Bir araca gerçekten ne kadar ihtiyacınız oluyor? Yalnızca hafta sonu tatilinizidolu doludeğerlendirmek için bir araç satın almaktansa, hafta sonlarında araç kiralamak çok daha mantıklı bir seçenek olarak öne çıkıyor. Araç kiralama size çok daha geniş bir hareket alanı, çok fazla seçenek, kısacası “özgürlük” vadediyor.

Uzun dönem kiralamak

Araç Kiralamanın Avantajları 3

“Acaba satın mı alsam yoksa kiralama yoluna mı gitsem?” tereddütünü ortadan kaldıran bir diğer hizmet de uzun dönemli araç kiralama. Bir diğer adı filo kiralama olan uzun dönemli kiralamalarda 1 sene boyunca aracın sahibi olmuş olmanız mümkün. Aracın bakımı ile trafik ve kasko sigortası gibi konuların tamamen kiralama şirketine ait olduğu bu hizmette, arıza ya da değişim gibi konularda da büyük kolaylıklar sunuluyor. Bugün, 250 ila 300 Bin TL arası değerde bir aracı yıllık olarak kiralayarak o aracı satın almaya ayıracağınız bütçeyle yatırım yapabilir, hem kiralama bedelinin önemli bir kısmını kazanır hem de aracınızı satarken yaşanacak değer kaybının önüne geçebilirsiniz.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler