18.3 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

SKYWELL HT-i Eylül’de Türkiye’de

Otomotiv DünyasıSKYWELL HT-i Eylül'de Türkiye'de
Okuma Süresi: < 1 dakika

Ve karşınızda Skywell’in hibrit SUV modeli… Evet eylül ayını beklemeniz gerekiyor, biraz daha zamana ihtiyacınız var. Türkiye’de adını duyuran Çinli markanın bu ikinci modeli olacak. İlki ise Elektrikli D-SUV Skywell ET 5 modeliydi.
Şimdi size biraz şarj edilebilir hibrit (PHEV) Skywell HT-i’nin özelliklerinden bahsedelim:

Skywell markası, Türkiye’ye 2021 yılında Ulu Motor distribütörlüğü altında giriş yapan bir markadır.

 SKYWELL’in yeni hibrit modeli HT-i, 81 kW (116 hp) güç ve 135 Nm tork üreten bir motorun yanı sıra 130 kW güç ve 300 Nm tork üreten bir elektrikli motora sahiptir.

33 kW/h’lik batarya kapasiteli araç, tamamen elektrik modunda HT-i’nin saf elektrikli sürüş menzilinin 200 km olduğu yayınlandı. Bu değerin nasıl açıklandığı net değil.

Geniş iç hacmi ile dikkatleri üzerine çeken yeni SKYWELL HT-i modeli BYD’nin DM-i hibrit teknolojisine sahip. Ayrıca 1.267 kilometreye varan menziliyle rakiplerini geride bırakıyor.

Skywell HT-i’nin iç mekânında 12.8 inçlik multimedya bir ekranı bulunmaktadır.

Aracın Türkiye fiyatı henüz açıklanmadı.

SKYWELL HT-i yeni hibrit modeli, eylül ayında Ulu Motor distribütörlüğünde Türkiye yollarında boy gösterecek.

Skywell Türkiye CEO’su Mahmut Ulubaş açıklamasında:

“%100 elektrikli modelimiz ET5, Türkiye’de çok yüksek bir ilgi gördü. Üstün teknolojik özellikleri, yüksek menzili ve fiyatıyla dikkatleri üzerine çeken modelimiz şimdiden 350 adedin üzerinde satış gerçekleştirdi. Çip krizi gibi üretimi etkileyen etkenler olmasa bu rakam şu anda çok daha yukarıda olabilirdi. Gelecek yeni hibrit modelimiz Skywell HT-i ile de marka olarak güç kazanacağız. Yüksek menzilli elektrikli güç üniteli modellerimizle Türkiye pazarındaki büyümemizi sürdüreceğiz” dedi.

Türkiye’de yakın zamanda tanınan ama kısa sürede Türk tüketicilerin beğenisini kazanan SKYWELL markası, yeni modeller ile tüketicilerin gönlüne taht kurmaya devam ediyor.

SKYWELL HT-i görebilmek için eylül ayını bekliyoruz.

Siz yeni keşiflere açılırken, RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler