20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

Doğayla İçli Dışlı: Bungalov Tatili

KeşfetDoğayla İçli Dışlı: Bungalov Tatili
Okuma Süresi: 3 dakika

Teknoloji gelişiyor, evlerimiz akıllanıyor, betonlaşma artıyor ve doğaya olan bağlılığımız her geçen gün azalıyor. Azalıyor derken bunu istem dışı yapıyoruz çünkü imkânlar bizi buna mecbur bırakıyor dersek daha doğru olur. Gerçekçi olalım; iş hayatı, okul hayatı, trafik derken akşam eve nasıl geldiğimizi bile bilmiyoruz. Durum böyleyken kendimize ayıracak vakit oldukça kısıtlı oluyor. Bu zaman diliminde de en yakın doğa güzelliğine kaçamak yapma şansımız bile kalmıyor.

Metropollerde yaşayan insanlar yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı hafta sonunu iple çekiyor desek abartmış olmayız. Özellikle İstanbul gibi kalabalık şehrin keşmekeşinden kendini soyutlamaya çalışanlar, alternatif mekânlar arayışlarına başladılar. Son dönemlerde bir hayli popüler olan ağaç evler diye bildiğimiz bungalov evler, tercih listesinin tepelerinde yer alıyor.

Hem doğanın içinde hem de betondan uzak bu evlerde işletmelerin mevsimine göre düzenlediği ev ve bahçe organizasyonlarında insanlar sıfırlanıp dönüyorlar. İstanbul içinde ve yakınında yer alan bungalov evleri sizler için araştırdık.

Cansu Tatil Köyü – Maşukiye

Bungalov 1

Derenin yanı başında, rengarenk bungalov evleriyle doğanın içinde gizlenmiş bir mekân. 18 dönümlük yerin üzerine kurulmuş olan tatil köyünde birçok aktivite yapma fırsatınız da bulunuyor. Bisiklet, deniz bisikleti, olta balıkçılığı, zipline ve at binme gibi eğlenceli aktivitelerle güzel vakit geçirebilirsiniz. Cansu köyünde kahvaltı dahil konaklama yapabileceğinizi belirtmekte fayda var. Hatta restoran, tatil köyünde konaklamayan misafirleri de kabul etmektedir.

Adres: Maşukiye, MaşukiyeMahallesi Çiftlik Caddesi, Asmalı Sk. No. 20, 41295 Kartepe/Kocaeli
Cansu Tatil Köyü -Maşukiye (@cansutatilkoyu) • Instagram fotoğrafları ve videoları

Heinz Restaurant & Bungalov – Sapanca

Bungalov 2

Sapanca bölgesinin en dikkat çeken bungalov evlerinden olan HeinzRestaurant& Bungalov, 1990 yılından beri alabalık restoranı olarak hizmet vermektedir. Çerkez kahvaltısı ile misafirlerini ağırlayan mekânın; çerkez peyniri, kiremitte mantarı ve hakiki el mantısıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başardığını söyleyebiliriz.

Adres: Rüstempaşa, Kırkpınar Evleri İçi Yolu, 54600 Sapanca/Sakarya
HeinzRestaurant (@heinzsapanca) • Instagram fotoğrafları ve videoları

Sapanca Göldibi – Bungalov

Bungalov 3

Gölün hemen dibinde rüya gibi bir bungalov ev. Huzuru ve suyun sesi ile görüntüsünü terapi olarak görüyorsanız Sapanca Göldibi mutlaka görmeniz gereken yerler arasında olmalıdır. 12 bungalov evin de göle sıfır olduğu mekânda kahvaltıyı tesislerde yaparken diğer öğünler için bungalovların mutfağında yemeğinizi yapabilirsiniz. Hazır buraya gelmişken yine tesise ait göl içindeki salıncak ve kayıklara mutlaka binmelisiniz.

Adres: Rüstempaşa Mah. Sahil Cad. HayruşSk, 54600 Sapanca/Sakarya
Sapanca GöldibiSuit Bungalov (@sapancagoldibisuitbungalov) • Instagram fotoğrafları ve videoları

Sahil Kamp – Şile

Bungalov 4

İstanbul’la Karadeniz’in, ormanla denizin birleştiği nokta olan Sahil Kamp, İstanbul il sınırları içinde sizi İstanbul’dan uzaklaştıran bir yer olacaktır. Kendi çadır ve karavanınız ile konaklayabileceğiniz gibi; ahşap bungalov, hobbit evler, tinnyhouse ya da şömineli taş evlerde de konaklayabilirsiniz. Çam ağaçlarının arasından denizi selamlayan Sahil Kamp, doğa severlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Kamp İstanbul (@sahilkampistanbul) • Instagram fotoğrafları ve videoları

TranquillaRiverLodge – Şile

Bungalov 5

Göksu Nehri’nin kıyısında bulunan bu masalsı bungalov evler 2000 yılından beri hizmet vermektedir. Hayran kalacağınız doğası ve hizmeti ile ayrılmak istemeyeceğiniz mekân, sizlere samimi bir ortamsunuyor. Özellikle geceleyin yıldızların dans ettiği zamanlarda, ayın nehire yansıttığı ışık ile benzersiz bir ortama kavuşabilirsiniz.

Adres: Kurfallı, Nehirboyu Cad. No:9, 34990 Ağva / Şile/Şile/İstanbul
Tranquilla Nehir Evi (@tranquillariverlodge) • Instagram fotoğrafları ve videoları

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler