19.7 C
İstanbul
27 Mayıs 2024
Renticar Araç Kiralama

İstanbul’un Piknik Rotaları

Keşfetİstanbul’un Piknik Rotaları
Okuma Süresi: 2 dakika

Şehrin kalabalığından kaçıp toprakla temas etmeye ne dersiniz? Hem yaz hem de kış aylarında mangaldan, piknikten, doğadan vazgeçemeyenler ve şehrin gürültüsü, kalabalığı ve renksizliğinden bunalanlariçin şehrin en gözde, en keyifli ve en “yeşil” piknik mekânlarını derledik.

Belgrad Ormanı

İstanbulluların en çok tercih ettiği piknik mekânı olan Belgrad Ormanı, yeşilin tonları arasında uçsuz bucaksız bir kaçış rotası sunuyor. Yürüyüş yapıp pikniğinizi yapabileceğiniz ormanda ister yerde isterseniz de masalarda pikniğinizi yapabilirsiniz.

Aydos Ormanları

Aydos Ormanları

Şehirden çok uzaklaşmadan yeşilin içine adım atabilmek büyük şans. Peki, bunun yanına bir de göl manzarası eklersek? Bu eşsiz hayal, Aydos Ormanları’nda gerçeğe dönüşüyor. Huzuruher bir hücrenizde hissedeceğiniz yemyeşil ormanda yürüyüş yapıp göldeki bisikletlerle stres attığınızdahaftanın yorgunluğu çok uzak bir hatıra olarak zihninizden uzaklaşıp silinecek.

Polonezköy Tabiat Parkı

Polonezköy Tabiat Parkı

Pikniğin en gözde adreslerinden biri de Polonezköy. Yalnızca piknik değil, aynı zamanda koşu ve yürüyüş parkurunun da yer aldığıPolonezköy, yeşil bir hafta sonu için İstanbul’un en gözde kaçış noktaları arasında yer alıyor.

Büyükada Mesire Alanı Dilburnu

Büyükada Mesire Alanı Dilburnu

Yalnızca ada vapuruna binip yol almak bile başlı başına bir keyif. Bir de doğayla iç içe, sakin ve huzurlu bir piknik eklendiğinde o günün ayın en güzel günü hâline dönüşmesi işten bile değil. Güzel bir vapur yolculuğundan sonra rotanızı Dilburnu Mesire Alanı’na çevirdiğinizde sizi bekleyen çam ağaçlarıve denize karşı piknik yapmanın ayrıcalığını hayal edip adımlarınızı hızlandırabilirsiniz.

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler