31.8 C
İstanbul
24 Temmuz 2024
Renticar Araç Kiralama

Artvin’de Gezilecek Yerler

Gezi – SeyahatArtvin’de Gezilecek Yerler
Okuma Süresi: 2 dakika

Yeşili ve mavisiyle ülkenin nazar boncuğu Artvin’e adım attığınız ilk andan itibaren şehrin dört bir yanındaki güzellikler, yeşilin binbir tonu ve göz alıcı zirveler tüm ihtişamıyla sizleri selamlıyor olacak.

Yöre insanının sıcak kanlılığı, enerjisi ve doğaya gösterdiklerideğer karşısında etkileneceğiniz bu seyahatte sizi birbirinden özel birçok güzellik bekliyor. Bu yazımızda doğanın en güzel hâli Artvin’de görülmeye değer noktaları sizler için derledik.

Şavşat Karagöl

Şavşat Karagöl

Bir masal dünyasını andıran büyüleyici güzelliğiyleŞavşat Gölü, bölgenin en önemli turistik değerlerinden. Kamp yapma ve konaklama imkanınızın da olduğu bölge,doğanın 24 saat farklı bir güzelliğine tanıklık edeceğiniz zenginlikte.

Arsiyan Yaylası ve Yüzen Adalar

Arsiyan Yaylası ve Yüzen Adalar

Yüzen Göl, Kalp Gölü, Boğa Gölü, Kız Gölü, Çimli Göl, Peri Gölü ve Dana Gölü olmak üzere 7 adet irili ufaklı gölün bulunduğu yayla aynı zamanda Yüzen Adalar’a ev sahipliği yapıyor. Bu sıra dışı doğal güzelliğe yakından tanıklık etmek bile Artvin’i ziyaret etmek için başlı başına yeterli bir neden.

Beyazsu Yaylası

Beyazsu Yaylası

Ülkenin en keyifli ve bir o kadar da zorlayıcı trekking rotalarından birine ev sahipliği yapan Beyazsu Yaylası, hem yaz hem de kış aylarında ziyaret etmeye uygun bir lokasyon.

Borçka ilçesinde, Karçal Dağı’nın eteğindeki yaylada bulunan pansiyonlarsa doğayla iç içe bir konaklama deneyimi için oldukça ideal.

Papart Yaylası

Papart Yaylası

Ünlü ressam Bob Ross’un tuvalinde can bulan bir fantastik dünyayı andırıyor Papart Yaylası. Yüzlerce çeşitten oluşan zengin bitki örtüsü ve rengârenk, cıvıl cıvıl kuşlarıyla, bir tablo kadar göze ziyafet niteliğindeki Papart Yaylası, ziyaretçilerine unutulmaz güzellikte bir deneyim vadediyor.

Çoruh Nehri

Çoruh Nehri

Artvin’in en büyük akarsuyu olması dışında Karadeniz’in en doğu noktasında bulunan bir nehir Çoruh. Gürcistan’da sınırlarında doğan nehir, Bayburt’tan da geçerek Artvin’i ziyaret ediyor. Manzarasının yanı sıra coşkulu akıntısıyla da dikkat çeken nehir, rafting, nehir kayağı ve kano gibi su sporlarına meraklı binlerce insanı her yıl ağırlıyor.

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler