19.7 C
İstanbul
27 Mayıs 2024
Renticar Araç Kiralama

Tiny House Konaklama Yapabileceğiniz Yerler 

Hobi – LifestyleTiny House Konaklama Yapabileceğiniz Yerler 
Okuma Süresi: < 1 dakika


Son dönemlerde popülaritesi artan Tiny House, insanların satın alıp sahip olduğu ve altına monte edilen tekerlek sistemiyle seyahat etme fırsatını yakaladığı minik evler olarak tanımlanıyor. İnsanlar hayatın koşuşturmacasından sıyrılıp sadece en elzem şeylerin içinde bulunduğu minik bir evin içine girip bölge bölge gezmenin keyfini çıkarmaya başladı. Minimal yaşam tarzını benimseyen veya bir kez de olsa deneyimlemek isteyenler için de ülkemizin birçok yerinde kiralayabileceğiniz Tiny House var. İlk olarak ABD’de başlayan bu akım, zaman içerisinde dünyaya yayılıyor.

Şimdi birlikte ülkemizde konaklama yapabileceğimiz Tiny House’lara bakalım.

Pamera Garden, İstanbul

İstanbul Polonezköy’de kurulmuş Tiny House’lar belli aralıklarla konumlandırılmış ahşap yapılardır. Evler; 1 giriş yapılan oda, 1 yatak odası ve 1 banyodan oluşuyor. İsteğe bağlı olarak jakuzili olanları da mevcut. Mutfakları olmayan evlerin restoran hizmeti bulunmakta; ayrıca her evin kendi bahçesi var ve dilerseniz bahçenize kahvaltı servis yapılıyor.

Adres: İshaklı mah. Bozhane yolu sok. No: 11 İstanbul

Gölevi Konaklama, Sapanca

Sapanca Gölü manzarası olan evlerin ebatları ve özellikleri arasında bazı farklılıklar var. Evlerin mutfakları yok ama işletmede restoran hizmeti bulunuyor. 3 kişi konaklamalı küçük evlerde 1 yatak ve 1 banyo mevcut. Loft ismini taşıyan modeller var, bunların tavanında gökyüzünü seyredebileceğiniz camlar var. Ayrıca her evin kendine özel 8 ve 18 m2 arasında değişen verandası, oturma grubu ve salıncağı mevcut. Gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Adres: Hasanpaşa mah. Aktar sok. No:3 Kırkpınar Sapanca / Sakarya

Abant Camping, Bolu

Bu bölgede Tiny House ve çeşitli konaklama seçenekleri var. Bolu Abant’ta doğa içinde konaklama yapabileceğiniz bir yer. 2 kişi konaklamalı evde, 1 yatak ve 1 banyo bulunmaktadır; ayrıca loft katlıdır. Burada kendinizi doğaya daha yakın hissedeceksiniz.

Adres: Abant Yolu, 14800 Örencik/Mudurnu/Bolu

Siz yeni keşiflere açılırken, RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler