31.8 C
İstanbul
23 Temmuz 2024
Renticar Araç Kiralama

Trakya Bağ Rotası

Gezi – SeyahatTrakya Bağ Rotası
Okuma Süresi: 2 dakika


Trakya Bağ Rotası, ülkemizde gastronomi turizmi açısından atılmış büyük bir adım. Bu Bağ Rotası, Kırklareli’nden Gelibolu’ya doğru uzanan bağları kapsar.

Trakya Bağ Rotası 13 butik üreticiyi kolonileştirmiş bir yapı hâline gelmiştir. Son yıllarda işletmelerin turizme olan katkısı katlanarak artıyor.  Butik otel ve restoran gibi yapıların da bağlara eklenmesiyle birlikte işletmelerdeki turizm aktivitesi her yıl biraz daha rağbet görüyor. 

Trakya Bağ Rotası sadece bağ bozumu tarihlerinde değil, baharda da oldukça hatırı sayılır ziyaretçi ağırlıyor. Ayrıca Eylül ayında Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali yapılıyor ve yapılan bu organizasyonlar da Trakya Bağ Rotasına büyük katkı sağlıyor.

Siz de doğada keyifli vakitler geçirmek için zaman kaybetmeden www.renticar.com ‘a gelin ve dilediğiniz aracı kiralayıp yolculuğunuza başlayın.

Butik şarap üreticileri Tekirdağ, Şarköy, Gelibolu ve Kırklareli olmak üzere 4 bölgeye ayrılıyor.

Tekirdağ Bağları

Barel


Şarap seviyorsanız ve kaliteli kırmızı şarap içmek istiyorsanız adresiniz belli. Barel Bağları yaratıcılarının bağlarında yetiştirdikleri Cabernet Sauvignon, Merlot, Sauvignon Blanc, Shiraz cinsi üzümlerden şato tipi üretim ile enfes şaraplar üretiyorlar.

Barbare


Barbaros kasabasında yer alan şarap evi ilk üretimini 2007 yılında gerçekleştirmiş; Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Grenache ve Mourvedre üzümlerinin dikili olduğu 230 dönümlük arazisinde organik bağcılık yapıyor. Barbare bağları içinde Barbaros Bağ Evi’nde konaklayıp mahzen gezisi yapabiliyorsunuz.

Umurbey


Umurbey Bağları, butik şaraplarını bağlarının dışında artık Tekirdağ merkezde açtığı şarap evinde de şarap severler ile buluşturuyor. Sauvignon Blanc, Chardonnay, Merlot, Syrah, Cabernet Sauvignon üzümlerinden üretilen butik şarapları tapas gibi hafif atıştırmalıklar ile lezzet şölenine dönüştürüyor.

Kırklareli Bağları

Arcadia


Zeynep Arca Şallıel’in kurucusu olduğu Arcadia Bağları sayesinde şu anda Kırklareli’nde 3 ayrı butik üretici daha var. Yapmış olduğu bu öncülük turizme de büyük katkı sağlıyor. Ayrıca konaklamak isteyenler için de butik otelleri mevcut.

Chamlija


Oldukça geniş bir konuma yerleşmiş olan bağlar doğru toprak yapısı ve farklı üzüm çeşitlerini ürünlerine yansıtmaya çalışıyor. Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Sauvignon Blanc, Sauvignon Gris, Sangiovese, Pinot Gris, Öküzgözü ve Narince olmak üzere 9 farklı üzüm çeşidi yetiştiriyorlar. Ayrıca bölgeye ait bir üzüm olan Papaskarası’nı da üretmek için denemeleri devam ediyor.

Gelibolu Bağları

Gali


Hem Saroz Körfezi’ne yani Ege’ye hem de Marmara denizine bakan, güneşin batışı ve ayın doğuşunu aynı anda görebileceğiniz Doğanarslan tepesinde yer alan bağların manzaraları aklınıza kazınacak. Manzaranın ve lezzetli şarapların tadına doyamayacaksınız.

‘Tutku ödün vermez’ mottosu ile bu işe gönül veren ve gastronomi turizmine katkı sağlayan emekçilerin bağlarını ziyaret edin ve doğa içinde lezzetli şarapların keyfini çıkarın. Güvenli ve kaliteli bir yolculuk için ise RentiCar araç kiralama hizmetinden yararlanmayı unutmayın.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler