23.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Türkiye’nin Bahar Rotaları

Gezi – SeyahatTürkiye'nin Bahar Rotaları
Okuma Süresi: 3 dakika


Doğa uyanır, ağaçlar bahar çiçekleriyle bezenir ve ılık bir rüzgârın eşlik ettiği bahar kokuları her yere yayılır. İnsanı yaşama dair umutlandıran, neredeyse her şeyi içinde barındıran en güzel havalar. Kışın kasvetli atmosferinden uzaklaşılan, yeni keşif ve deneyimlerin kapısını aralayan mevsim bahar.

Doğanın yeşil elbisesini giydiği, gerdanına binbir renk taktığı eşsiz güzellikler tablosu. Peki canınız tam da bu mevsimde bir yerlere gitmek istemiyor mu? Yapmanız gereken bu mevsimde hayatın ritmini arttıracak rotaları belirlemek.

Sizin için baharın tadını doyasıya çıkaracağınız lokasyonların peşine düştük. İşte kendinizi doğa harikası mekânların kollarına bırakacağınız bahar rotaları.

Datça/Muğla


Datça, “Cennetin yeryüzüne yansıması olsa gerek” dedirten, insanda yaşama sevincini canlandıran topraklar. Datça’ya adım attığınızda, yüzünüzde hoş bir tebessümle ünlü tarihçi Staron’un “Tanrı, yarattığı kulunun uzun ömürlü olmasını isterse Datça’ya bırakır.” sözünü hatırlayacaksınız. Datça, ruhunuzu dinlendireceğiniz mekânlar arasında en üst sıralarda yer alıyor. Göz alıcı doğası, masmavi denizi ve bunların yanı sıra tarihi-kültürel mirası ile gezginleri kendine çekmeyi başarıyor.

İğneada/Kırklareli


Trakya’nın muhteşem doğal güzelliklerine sahip beldesi. İnsanların iç sesine yabancılaşmasının önüne geçecek güçte bir doğa harikası. İğneada Longoz Ormanları, size şehirde yaşadığınız hayattan başka bir hayatın da mümkün olduğunu öğretir. Çoğunlukla kayın ve meşe ağırlıklı ağaçlardan oluşan en büyük longoz ormanları, ilkbaharda yeşil ve morun akılalmaz tüm tonlarına bürünür. Longoz ormanları her mevsim ayrı güzelliğe sahip olsa da bahar aylarında bir başka.

Cunda Adası/Balıkesir


Acaba baharda gidilir mi gibi bir soru işareti oluşuyorsa aklınızda, cevabımız kesinlikle evet! Burayı özellikle baharda en iyi anlatan cümle; dingin bir keyif yeri. Rumlardan kalan büyülü sokaklar, Girit mutfağı lezzetleri, insanların anlayışlı tavırları, bir kadeh şarap eşliğinde edilen tatlı muhabbetleriyle dönmek istemeyeceğiniz bir adres.

Yedigöller/Bolu


Yedigöller, Karadeniz Bölgesi’nin batısında yer alır. Bölge 1965 yılından beri milli park statüsündedir. Ayrıca Türkiye’nin en önemli doğal miraslarından biri olarak kabul edilir. Yedigöller her mevsimde farklı renklere ev sahipliği yapar. Hangi mevsimde giderseniz gidin tam bir renk cümbüşüne şahitlik edersiniz. Türkiye‘de baharın masalsı ruhunu doyasıya yaşamak isteyenler ve göllerin üzerine yansıyan tarifsiz manzarayı mutlaka görmeliyim diyenleri Yedigöller’e yönlendiriyoruz.

Uzungöl/ Trabzon


Karadeniz’in gözbebeği Uzungöl, yağmur ormanlarıyla çevrili olan yemyeşil bir doğa harikası. Gözünüzün alabildiğine ormanlık alan, Kaçkar Dağları ile Soğanlı Dağları’nın birleştiği noktada yer alıyor. Uzungöl, geniş bir vadinin içinde yaklaşık 70 civarı endemik bitkiye kucağını açmış ve sayısız çam ağaçlarıyla çevrili gölüyle tam anlamıyla seyirlik bir manzaraya sahip. Süphesiz, iyi ki geldim diyeceksiniz.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler