20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

Ülkelere Göre Araç Kiralama Kuralları

Otomotiv DünyasıÜlkelere Göre Araç Kiralama Kuralları
Okuma Süresi: < 1 dakika


Nereye gideceğinize karar verdiniz, biletinizi alıp kalacağınız yeri de belirlediniz. Tamam o zaman, biz de görevimizi yerine getirdik ve sizler için ülkelere göre araç kiralama kurallarını araştırdık. Bize kalırsa sizin de yapmanız gereken araba kiralama dersine hazırlıklı olmanız. Seyahatinizde aksilik yaşamamak adına gideceğiniz ülkedeki araba kiralama bilgisine ve bunun yanında trafik kurallarına da hâkim olmanız seyahatinizin konforunu arttıracaktır. İşte yola çıkmadan önce bilmeniz gerekenlere genel bir bakış.

Amerika’da Araç Kiralama İpuçları


ABD araç kiralama kurallarına baktığımızda karşımıza çok keskin belli başlı kuralların çıktığını görüyoruz. Bunlardan ilki, araba kiralayacak kişinin mutlak suretle ehliyeti olup 25 yaşında veya daha büyük olan müşteriler olması. Diğer önemli araç kiralama kuralları ise ehliyetinizi ibraz ettiğinizde sürücü sicilinizi kontrol eder ve eğer sicilinizi pek de parlak bulmaz ise sizi reddeder.

Avrupa Ülkelerinden Bazılarına Bakalım


Evet, şimdi bazı Avrupa ülkeleri için aranan genel bir şarttan ve yapmanız gerekenlerden biraz söz edelim. Siz eğer Avusturya, Bosna\Hersek, Hırvatistan, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Polonya, Romanya veya İspanya’da araç kiralamayı planlıyorsanız mutlaka Uluslararası Sürücü İzni’ne sahip olmak zorundasınız. Adından da anlaşılacağı gibi başka bir ülkede yasal olarak motorlu taşıt kullanmanıza olanak sağlayan belgedir. Amerikan Otomobil Birliği ofislerinden cüzi bir ücret karşılığında alınabilir. Seyahatinizin güven ve huzurla geçmesini istiyorsanız muhakkak bu izin belgesinden edinin.

Finlandiya Araç Kiralama Şartları


Finlandiya’daki araç kiralama kurallarına göz attığımızda öne çıkansa 21 yaşın altında ve 97 yaşın üzerinde olmamakla sınırlı.

İngiltere Araç Kiralama Şartları


İngiltere’de araç kiralama işlemi tedarikçilerine göre farklılıklar gösterse de genel anlamda sürücünün 21 yaş üzerinde olması şartını ararken 25 yaş altı olması nedeniyle günlük ücreti daha pahalı. Buna ek olarak maksimum yaş sınırı yoktur.

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler