23.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Türkiye’nin En İyi 5 Kitap Kafesi

KeşfetTürkiye'nin En İyi 5 Kitap Kafesi
Okuma Süresi: < 1 dakika


Kitap kafeler sakin vakit geçirebileceğiniz yerlerin başında geliyor. Kitabınızı okuyabileceğiniz, kahvenizi yudumlayabileceğiniz ve hatta çoğu zaman ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bu mekânların çoğalmasını dileyip var olanlara bir göz atalım.

Akademi 1971 / Kadıköy

Kadıköy’ün muhteşem kitap kafelerden birine sahip olması eminiz ki kimse için sürpriz değil. Buraya adımınızı attığınız anda bir kütüphane kadar işlevsel bir mekânda buluyorsunuz kendinizi. Ayrıca film gösterimleri ve imza günleri de yapılan kafe, oldukça ilgi çekici.

M.O.C / Şişli

Avrupa yakasının öne çıkan kitap kafelerinden biri karşınızda. Teşvikiye’nin harika kitap kafesi 2 katlı bir mekân. İster kendi kitabınız ile gelin isterseniz oradan satın alın ama bolca okuyun dedirten bir havası var. Buna ek olarak nefis kahve ve tatlılarıyla da insanların buluşma noktası olarak tercih etmesini sağlıyor.

Minoa Cafe & Bookstore / Beşiktaş

Kitap severlerin en sevdiği mekanlardan biridir ve Beşiktaş’ın en hareketli noktalarından olan Akaretler’de bulunur. Kitaplar, kafe olarak tasarlanmış bölümden çok daha fazla yer kaplıyor. Minik kafesin de çokça alternatif bulunuyor. Mekânda kitaplardan yapılmış aydınlatma oldukça dikkat çekiyor.

Kabuk Kitabevi / İzmir

İzmir Alsancak’ta en popüler cadde üzerine kurulmuştur. Kitap okumanın keyfini çıkarabilmeniz için özel camlar kullanılarak içeri ses gelmemesi sağlanmış. En işlek caddelerden birinde olup sessiz bir ortamda kitabınızı okurken kahvenizi yudumlamanın keyfi apayrı.

Varuna Gezgin Cafe Del Mundo / Eskişehir

Sadece Eskişehir’de olmak onlara yetmeyen kafe sahipleri Ankara, İzmir, İstanbul ve Antalya’da da mekân açtılar. Tüm kafelerinin girişinde aynı konsept oluşturulmuş. Retro aksesuarları ve seyahati çağrıştıran atmosferi ile her gideni kendisine bağlıyor. Kitaplar ile iç içe geçireceğiniz günleriniz bol olsun.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler