31.8 C
İstanbul
23 Temmuz 2024
Renticar Araç Kiralama

Türkiye’nin En Temiz Plajları

KeşfetTürkiye’nin En Temiz Plajları
Okuma Süresi: 2 dakika

Birbirinden güzel onlarca plajı, koyu, körfezi ve sahiliyle ülkemiz, yaz turizminin dünyadaki en gözde lokasyonlarından biri olmayı sonuna kadar hak ediyor. Çağlar boyunca güzelliğiyle birçok kadim medeniyeti büyüleyip cezbeden, yalnızca doğal değil, tarihi ve kültürel güzellikleri de bir arada barındırması sebebiyle emsallerinden çok daha büyük değere sahip plajlarımızın bir diğer önemli özelliğiyse, gördüğü tüm bu ilgiye rağmen hâlâ tertemiz ve son derece berrak bir suya sahip olması. Bu anlamda en önemli kriter olan Mavi Bayrak ödülüyle taçlandırılan en güzel plajlarımıza yakından göz atıp bu yazın tatil planını şimdiden yapmaya hazır mısınız?

Kaputaş Plajı, Antalya

En güzel plaj dendiğinde yalnızca ülkemizde değil, dünyadaki emsalleri arasından da sıyrılan, eşsiz bir doğa harikası Kaputaj Plajı. Ulaşımı zor, denizi tertemiz, manzarasıysa büyüleyici olan Kaputaş, Mavi Bayrak ödüllü plajlarımız arasında en göz alıcısı.

Ölüdeniz, Fethiye


Babadağ’dan yamaç paraşütüyle ağır ağır sonsuzluğa doğru süzülürken gözünüzü alamadığınız o eşsiz manzara Ölüdeniz’e ait. Ülkemizin en popüler plajlarından olan Ölüdeniz, aynı zamanda en temiz ve en berrak suya sahip kıyılarımızdan biri. Özellikle yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettiği Ölüdeniz’de, yalnızca tertemiz bir deniz değil, birçok macera da sizleri bekliyor.

İztuzu Plajı, Ortaca


İztuzu Plajı, bir benzerine daha rastlamanın çok güç olduğu bir güzelliğe sahip. Bir değil, iki tarafıyla denize cephe olan İztuzu Plajı, aynı zamanda doğal sit alanı statüsünde. Bunun en önemli nedeni ise 4 kilometreyi aşkın uzunluktaki plajın aynı zamanda nesli tehlike altında olan Caretta Caretta’ların yumurtlama sahası olması.

Patara Plajı, Antalya

Ülkemizin en uzun plajlarından biri olan Patara, dünyanın en temiz plajlarından biri olma özelliği taşıyor. Ancak Patara yalnızca bu yönüyle değil, 12 kilometrelik uzunluğu, benzersiz güzellikteki kumları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle de beğenilen, bu anlamda eşine neredeyse hiç rastlanamayacak kadar özgün bir güzellik.

Hisarönü Koyu, Marmaris

Hisarönü, Marmaris ve Datça arasında yer alan, kiremit rengi kumları, tertemiz doğası, sakin ve huzurlu atmosferiyle dikkat çekiyor. Denizinin temizliği kadar cömertliği de ünlü bir koy olan Hisarönü, Ege’nin deniz mahsulleri anlamında en bereketli noktalarından biri.

Kabak Koyu, Fethiye

Kabak, Fethiye’nin en “hip” koylarından biri. Yıllardır nispeten düşük bütçeli, “organik” ve “back tobasic” konseptli tatilseverlerinin uğrak noktası olan Kabak Koyu, tertemiz bir deniz, tazelik, dinginlik ve huzur vadediyor.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler