31.8 C
İstanbul
23 Temmuz 2024
Renticar Araç Kiralama

İstanbul’daki En Güzel Kitap Kafeler

Hobi – Lifestyleİstanbul’daki En Güzel Kitap Kafeler
Okuma Süresi: 3 dakika

Kitap kafeler, kitap ve kahvenin ortak buluşma noktaları olarak dikkat çekiyor. Kendinizi dinleyebileceğiniz, huzurlu, kendine has bir atmosfere sahip kitap kafeler, sayıları azalsa da müdavimlerini her zaman ağırlamaya devam ediyor.

Daha önce kitap kafelere uğramadıysanız yazımızda yer alan kafelerden herhangi birine uğramanızı öneririz. Büyük ihtimalle tekrar gidip o atmosferi yaşamak isteyeceksiniz. İstanbul’da gidebileceğiniz en güzel kitap kafeleri sizler için derledik.

Fil Books

Kitap Kafe 1

İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olan Karaköy’de yer alan Fil Books, Cemre Yeşil ve Faik Yeşil’in mimari eseridir. Taze demlenmiş kahve eşliğinde kitap okumanın tadına varacağınız mekânın üst katı, tam olarak sosyal medyaya fotoğraf koymalık bir yer. İki salıncağın bulunduğu katta nostaljik eşyalar da bulunmaktadır.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Ali Paşa Değirmeni Sk. No:1 D:1, 34425 Beyoğlu/İstanbul
FiLBooks (@filbooks) • Instagram fotoğrafları ve videoları

M.O.C

Kitap Kafe 2

Birçok yerde şubesi olan MOC, yeni nesil kahvecilerin başında gelmektedir. MOC Nişantaşı’nda yer alan şubesi ise kitapseverlerin tercih ettiği yerlerden biridir. Bir duvarı komple kütüphane olarak tasarlanan mekân iki katlıdır. İlk katı biraz kalabalık olsa da üst katı kitap okuyanlar için daha uygun olacaktır.

Adres: Teşvikiye Mah, Şakayık Sk. No: 4/A, 34365 Şişli/İstanbul
MOC Coffee (@moc_coffeeofficial) • Instagram fotoğrafları ve videoları

SanchoPanza

Kitap Kafe 3

Hafif caz müziği, buram buram kokan kahvesi ile sizleri selamlayan Kadıköy’ün sevilen kitap kafesi Sancho Panza, adını Don Kişot romanının kahramanından almıştır. İlk katı normal bir kafe görünümünde olsa da üst katında büyük bir kütüphane sizleri karşılıyor olacak. Kitap, kahve ve cheesecake ile güzel bir üçgen oluşturup gününüzü güzelleştirebilirsiniz.

Adres: Rasimpaşa Mahallesi, Duatepe Sk. No:29, 34716 Kadıköy/İstanbul
@cafesanchopanza • Instagram fotoğrafları ve videoları

Nail Kitabevi

Kitap Kafe 4

Başta Anadolu yakasında oturanlar olmak üzere çoğu kitap tutkununun favori mekânıdır. İstanbul’un en şirin ve mimarisi en renkli semtlerinden biri olan Kuzguncuk’ta bulunan Nail Kitabevi & kafe, geniş ve ferah yapısıyla dikkat çekmektedir. Sokağın tam başında bulunan ve dış cephesinin güzelliği ile hemen dikkatinizi çeken kafede, sessizliğin huzurunu kitap okuyarak çıkarabilirsiniz.

Adres: Kuzguncuk, İcadiyeCd. No:32, 34674 Üsküdar/İstanbul
Nail Kitabevi (@nail_kitabevi) • Instagram fotoğrafları ve videoları

Minoa

Kitap Kafe 5

Minoa Cafe & Bookstore İstanbul’da yaşayan bibliyofillerin en sevdiği mekân demiş olsak abartmış olmayız. Avizesinin kitapla kaplı olduğu bir mekândan bahsediyoruz. Hem kitapları hem de mutfak lezzetiyle sizi sizden alacak kitap kafenin mutlaka müdavimi olacaksınız. Sessiz bir ortamda atmosferin getirdiği huzurla beraber kitabınızı yudumlayıp çayınızı ya da kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Adres: Vişnezade, Süleyman Seba Cd. No:52/A, 34357 Beşiktaş/İstanbul
MinoaBooks&Coffee (@minoabooksandcoffee) • Instagram fotoğrafları ve videoları

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler